OTÁZKY A ODPOVĚDI

Z jaké ryzosti jsou vyrobeny snubní prsteny?
Všechny prsteny jsou vyrobeny ze 14-ti karátového zlata a jsou opuncovány státní puncovní značkou.

Je možné si vybrat libovolnou barvu nebo kombinaci, šířku a provedení?
ANO, samozřejmě, všechny prsteny se dají vyrobit přesně podle přání a požadavků zákazníka.

Od čeho se odvíjí cena?
Cena se odvíjí od váhy použitého materiálu, pracnosti provedení, velikosti prstenů a také podle použitých kamenů.

Pokud chci prsteny vyrobit masivnější, je to možné?
ANO, standardně vyrábíme kamenové vzory vyšší a masivnější, aby kameny neškrábaly do prstu, ale i ryté prsteny se mohou vyrobit vyšší.

Jaké používáte kameny a kolik stojí?
Většina našich zákazníku volí pravé přírodní kameny. Brilianty nakupujeme od firmy OPTIMA Diamant. Ke každému briliantu dodáme originální certifikát.
2.00mm stojí cca 1000,-
1.75mm stojí cca 700,-
1.50mm stojí cca 500,-
Pokud se použije více kamenů v rámci jedné zakázky, je možné se domluvit na množstevní slevě.

Vyplatí se připlatit za brilianty? V čem je jejich výhoda oproti zirkonům?
Určitě ANO ! Diamanty jsou přírodní, tvrdé kameny, které se při běžném nošení téměř nemohou poškodit. To znamená, že i po letech budou krásně zářit, kdežto zirkony už budou matné a ošoupané. A vzhledem k tomu, že jejich cena není až tak vysoká, určitě se vyplatí zafasovat do snubních prstenů opravdovou kvalitu.

Je bílé zlato nějakým způsobem povrchově upraveno?
ANO, celobílé prsteny se standardně tzv. rhodiují, to znamená, nanáší se povrchová úprava speciálním postupem, který zaručí vysoký lesk a krásnou bílou barvu.
U kombinovaných prstenů se rhodiování také stává standardem a v kalkulaci se s ní již počítá. Pokud by zákazník rhodiování nechtěl, odečte se cca 500,-, tolik totiž tato úprava stojí…

Jak se mám o své snubní prsteny starat a je lepší rytý nebo hladký?
Každý prsten má sve pro i proti. Hladký se brzy poškrábe, u rytých se časem vyhladí rytina. Aby prsten vydržel co nejdéle, je třeba si uvědomit, že i snubní prsten je v první řadě ŠPERK. Doporučujeme sundávat prsteny na sport, těžkou fyzickou práci, sprchování, umývání rukou apod. Obvzvlášť u bílého zlata je potřeba tato doporučení brát vážně, protože po nějaké době vrstva rhodia sleze a je třeba prsteny znovu povrchově upravit, což je samozřejmně placená oprava.

Je možné prsteny po nějaké době znovu renovovat?
ANO, u všech prstenů je možné obnovit rytinu, u bílých povrchovou úpravu. Někdy stačí prsteny pouze přeleštit na leštičce a prsteny jsou opět jako nové.

Jakou má vaše firma tradici ve výrobě snubních prstenů?
Prsteny vyrábí zkušení zlatníci, rytí a fasování kamenů se provádí výhradně ručně u nejlepšího rytce na Severní Moravě. Naše firma vyrobila za svou existenci více jak čtyři tisíce párů snubních prstenů.

Jak dlouho trvá vyřízení reklamace?
Ze zákona máme na vyřízení reklamace 31 dnů. Většinou však vyřízení reklamace trvá kratší dobu, zpravidla 1-3 týdny.

Je možné snubní prsteny dodatečně upravit?
ANO. Samozřejmě je nejlepší si naměřit velikost pečlivě hned napoprvé. Hlavně u širších prstenů je potřeba alespoň jedno číslo přidat. Pokud je prsten volný nebo naopak těsný, dokážeme jej dodatečně upravit. Někdy je bohužel tato úprava placená právě kvůli obnovení povrchové úpravy, která se při úpravě poškodí… Z těchto důvodu si snoubence vždy zveme před dokončením prstenů na zkoušku, kdy je možné prsten bez problému zdarma upravit.

Proč je Vaše nabízená cena nižší než uz konkurence?
Hlavně proto, protože si prsteny vyrábíme sami, to znamená výroba nejde přes žádného prostředníka, velkoobchod apod. A také se bohužel stále častěji setkáváme s tím, že někteří zlatníci a obchodníci mají tendenci snubní prsteny předražovat… My se snažíme nabízet férovou cenu, která plně odpovídá špičkové kvalitě dodávaných prstenů.

Je možné prsteny vyrobit z doneseného materiálu?
ANO i když ne v pravém slova smyslu. Vaše zlato výhodně vykoupíme za dohodnutou cenu. 

Ryjete jméno a datum do prstenu?
ANO samozřejmě a dokonce ZDARMA. Nezáleží, jestli se jmenujete Jan a Eva nebo Miroslav a Miroslava. Za rytinu dovnitř se zkrátka nic nepřiplácí…